Судска медицина: септембарски испитни рок

Поштоване колегинице и колеге,

Потврда испита из судске медицине у септембарском испитном року (траје од 29. августа до 2. септембра 2022. године) вршиће се искључиво електронски, попуњавањем упитника на Ретикулуму у периоду од среде 10. августа до суботе 13. августа (до 23.59 ч.).  Линк до упитника биће постављен у засебном обавештењу 10. августа, по завршетку редовног годишњег одржавања сајта Ретикулум. Накнадна потврда испита неће бити могућа!

Прелиминарни термини усмених испита (по данима) биће објављени на сајту факултета најкасније у петак 19. августа. Тачна сатница полагања испита биће објављена на сајту факултета у понедељак 29. августа, након испитног теста.

Испитни тест ће се одржати у понедељак 29. августа у 8 часова у амфитеатру „Силос“. На тест обавезно понети попуњену белу пријаву (молимо вас да у горњем десном углу пријаве напишете име наставника код којег полажете усмени испит).

За припрему теста користи се званични уџбеник из судске медицине. Тест се састоји из 20 питања и доноси 20 поена у укупном формирању оцене. Да би положио, студент мора тачно да одговори на 60% питања (12 питања). Студенти који положе тест стичу право на излазак на усмени део испита. Тест важи само у једном испитном року.

За сва додатна питања можете се обратити секретару Kатедре, др Алекси Лековићу (aleksa.lekovic@med.bg.ac.rs).